Винил Кујна врата од кујнскиот кабинет врата од кујната

Винил Кујна врата од кујнскиот кабинет врата од кујната

Ние доставуваме врата од кујна од винил кујна.

Дета Product за производот

Винил Кујна врата од кујнскиот кабинет врата од кујната

 

Ние доставуваме врата од кујна од винил кујнски врата;

(1) Винилската врата се испумпува со вакуум на површината на подлогата, што може да има тродимензионална форма.

(2) Поради целокупната обвивка, ја подобрува нејзината водоотпорна и отпорна на влага перформанси и има различни бои и текстури за избор. ПВЦ филмот на површината на панелот за врата од ПВЦ ја одредува бојата и текстурата прикажани на таблата со врати од винил. Затоа, во теоријата треба да има безброј бои. Бојата и текстурата на обликуваниот панел на вратата се релативно богати, а просторот за избор е релативно голем за да ги задоволи вашите потреби за која било боја.

(3) Поради производноста на плочката со средна густина, површината на панелот на вратите од винил кујнскиот кабинет исто така може да генерира разни тродимензионални форми, кои можат да ги задоволат различните потреби на различни клиенти за различни стилови, и е отпорна на гребење и абразија.

 

 

 

Винил Кујна врата од кујнскиот кабинет врата од кујната

 

MD 18мм MDF Ï = 750 ~ 780kg / m3 висока јачина, не е лесно да се деформира;

☞Целно странично покривање на работ за да се запре чудното ослободување на мирисот .;

productsПроизводите со ефективни трошоци и кои често се користат се менуваат;

☞ Може да биде класичен дизајн, може да биде модерен дизајн; Или модерен;

☞ Различни бои за опција, зрното од дрво го прави како реално како и самото дрво.


 

 

Винил Кујнски врата од кујнски врати Параметри на кујната

 

ПРЕДМЕТ

винил врата од кујнски кабинет, поправки на винил кујнски врати, дополнувачи на кутии од винил, кујни винил, кујнски врати винил обвивки

Дебелина

18мм / 25мм

Материјал

Влакна со средна густина (МДФ / дрво од дрво)

Боја

Прилагодено

Материјал grade

Ослободеност на формалдехид E0, E1 одделениеâ ‰ ¤0,08mg / m³

Максимални големини

1200 * 2400мм

MOQ

500㎡


Еко-пријателски MDF панел за изработка на кутии врата од кујна од винил кујна

 

Сите наши панели се во согласност со класата на емисии Европски Е1 и ги исполнуваат строгите стандарди за емисии на Калифорнискиот одбор за воздушни ресурси (CARB).Повеќе опции на врата од кујна од винил кујнски кабинет

 


Боја Options for Vinyl Kitchen cabinet door kitchen door

 


Производна линија

 

Ние користиме најнапредна машинерија и опрема, HOMAG, WEILI, ENDRESS, BABEILAN, WEMHONER и група професионални работници, со високопрецизна опрема, за да го обезбедиме квалитетот на секоја табла и полнач за врата.

Ние обезбедуваме комплетен сет на решенија, од боја, стил до структура, изработка и сеопфатен излез.

Ние обезбедуваме производители на технологија на производство и помошна опрема за да им помогнете на вашите завршени врати брзо да произведат супериорност. Ние продолжуваме да иновираме и да го водиме трендот на индустријата. Ние сме компанија специјализирана за прилагодување на OEM на кујнски ормар со винил.Случај со прекуокеански проект за кујнски ормар, гардероба, суета за бања

 

Изворете ги вашите кабинети за вашиот проект со едно решение;

10 години искуство во прекуокеански проект; повеќе од 2.000 завршени проекти ширум светот;

Ве спречува да не се занимавате со многу добавувачи за различни предмети што ви требаат на вашиот проект;

Овозможете да добиете повластена цена за пакетот на проекти за целата куќа;

Ослободете се од грижите за капацитетот и испораката на различни добавувачи.Најчесто поставувани прашања

 

Која е вашата политика за оштетен производ? Повеќето фабрики ни испраќаат висок процент на недостатоци.

Да, ова е непобитен проблем. Сега разработивме строг систем за етикетирање и испорака за да го намалиме ризикот од испорака на испорака.

Производите се во строг систем за КК, секој чекор на производство. Доколку имате штета, ќе добиете замена без никаков спор.


Колку време ви е потребно за да ги обезбедите опциите за дизајнирање за нас?

2 дена откако клиентот обезбеди распоред и јасно мерење


Дали имате ценовник?

Да, испратете ни е-пошта / истрага, ќе добиете стандарден ценовник за упатување.


Колку е време за испорака?

25-35 дена

 

Колку производни линии во вашата фабрика?

4 реда


Q. How To Прилагодено Your Kitchen Cabinets?

О: Прво, ако веќе имате планови за дизајнирање кујнски ормани, можете да ни ги испратите. Ако немате планови за дизајнирање кујнски ормари, можете да ни кажете за вашата големина и форма на кујна, од висина до подот до прозорецот и wallидот локација, големина на кујнски апарат ако имате, ќе направиме дизајн за вас.
Жешка тагови: Винил Кујна од вратата од кујнскиот кабинет, Производители, добавувачи, трговија на големо, фабрика, кориснички, на залиха, рефус, Кина, ефтин, попуст, ниска цена, купување попуст, цена, ценовник, котација, мода, најнова, квалитетна, издржлива, најнова Дизајн, 5 години гаранција, елегантен, фенси

Испрати пребарување

Поврзани производи