Лаки кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено

Лаки кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено

Ние доставуваме лак кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено; Насликаните панели на вратите се изработени од МДФ како основен материјал и се печат на висока температура преку процеси како полирање.

Дета Product за производот

Лак Кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено

 

Ние доставуваме лак кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено; Насликаните панели на вратите се изработени од МДФ како основен материјал и се печат на висока температура преку процеси како полирање. Главно е поделена на металик сликарство за печење и сликарство за печење пијано. Има различни профили, светли бои и добри декоративни ефекти; површината на обоената табла на вратата е светла, со сјајна површина, што може да го снабдува осветлувањето во просторијата, а просторот да се расветли повеќе; лак вратата панел, исто така, има анти-нечистотија, водоотпорен, отпорност на влага, отпорност на пожар, итн.


 

 

Лак Кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено

 

MD 18мм MDF Ï = 750 ~ 780kg / m3 висока јачина, не е лесно да се деформира;

an Панелот треба да биде со пет слоја на сликање, Три слој на ЈП основа, два слоја е СТП;

☞ Добра цврстина со изгребан отпор;

available Еднострана слика или двојна страна се достапни;

mostly Чиста боја главно, може да се направи лак за дрво, исто така, завршен.


 

Лак Кујнски ормани Параметри на дизајнот на кујната на отворено

 

ПРЕДМЕТ

Ормани по нарачка, Кујнски ормани, Стаклено враќање на стакло

Дизајн на кујна на отворено, Кујни

Дебелина

18мм / 23мм

Материјал

Влакна со средна густина (МДФ / дрво од дрво)

Боја

Прилагодено

Материјал grade

Ослободеност на формалдехид E0, E1 одделениеâ ‰ ¤0,08mg / m³

Категорија на бои

СТП, ЈП, НЦ

MOQ

20GP (околу 1000 панели)


Еко-пријателски MDF панел за изработка на лак кујнски ормари Дизајн на кујна на отворено

 

Сите наши панели се во согласност со класата на емисии Европски Е1 и ги исполнуваат строгите стандарди за емисии на Калифорнискиот одбор за воздушни ресурси (CARB).Повеќе опции на лак кујнски ормари Дизајн на кујна на отворено

 

Лак кујнските плакари се светли во боја, мазни и рамни на површината, лесни за чистење и имаат силна можност за спречување на нечистотија; површината е водоотпорна и отпорна на влага, не истекува масло и не треба да се запечатува и нема да има проблеми како што е пукање на лепак. Лакирани плакари имаат силно визуелно влијание, а боите се полни и прекрасни, па затоа се многу барани од младите.Боја Options for Lacquer Kitchen cabinets Outdoor Kitchen design

 


Обработка на производство

 

Високо-технолошката опрема обезбедува време и испорака на квалитетот на 2 дизајни на кујни Pac, нови кујни вградени во ормани.

Основниот материјал за вратата за боја е МДФ, а површината се пече осум пати со увезена боја на висока температура за да се формира процес, односно панелот на вратата на основниот материјал се третира со бојата што влегува во просторијата за сушење за да се загрее и исуши откако ќе се испрска бојата. Плочката за боја се карактеризира со светла боја, лесна за обликување, силно визуелно влијание, многу убава и модерна, одлична водоотпорна изведба, силна способност против нечистотија и лесна за чистење. Мора да се внимава кога се користи. Релативно се плаши од удари и гребнатини. Штом се оштети, тешко е да се поправи. Мора да се замени како целина; тој е посоодветен за млади и високи потрошувачи кои имаат високи барања за изглед и квалитет и ја следат модата.Случај со прекуокеански проект за кујнски ормар, гардероба, суета за бања

 

Изворете ги вашите кабинети за вашиот проект со едно решение;

10 години искуство во прекуокеански проект; повеќе од 2.000 завршени проекти ширум светот;

Ве спречува да не се занимавате со многу добавувачи за различни предмети што ви требаат на вашиот проект;

Овозможете да добиете повластена цена за пакетот на проекти за целата куќа;

Ослободете се од грижите за капацитетот и испораката на различни добавувачи.Најчесто поставувани прашања

 

Q. How To Прилагодено Your Kitchen Cabinets?

О: Прво, ако веќе имате планови за дизајнирање кујнски ормани, можете да ни ги испратите. Ако немате планови за дизајнирање кујнски ормари, можете да ни кажете за вашата големина и форма на кујна, од висина до подот до прозорецот и wallидот локација, големина на кујнски апарат ако имате, ќе направиме дизајн за вас.


П.Што е осигурување на квалитетот?

За контрола на квалитетот, имаме строг тим за контрола на квалитетот, добредојдени клиенти да ги прегледаат производите.


П.Како може да добијам понуда.

О: Откако материјалите ќе бидат потврдени, ќе направиме понуда за вас.


П. Избор на материјал за кујнски ормар.

О: Имаме многу материјали од кујнски ормани, стил на врата, бројач, пакување за опциите на клиентите.


П. Кој е дрвениот материјал што го користите?

О: Имаме голем материјал залихи на меламин, ПВЦ, лак, акрилик, дрвен фурнир.


П. Дали можете да произведете ормани без рамка?

О: Покрај американската стандардна линија со кабинети во рамки, ние произведуваме ормани без рамки секој месец.


П. Како е рокот на производство и рокот на плаќање?

О: Времетраењето на производството е 60 дена за почетна нарачка и 30-45 дена за повторна нарачка Нашиот рок на плаќање е 1. 30% Т / Т жица по одобрување на договорот за продажба и 70% жица за биланс по копирање на документи за испорака
Жешка тагови: Лак кујнски ормани Дизајн на кујна на отворено, Производители, добавувачи, големопродажба, фабрички, прилагодено, на залиха, рефус, Кина, ефтин, попуст, ниска цена, попуст за купување, цена, ценовник, котација, мода, најнова, квалитет, издржлив, најнов Дизајн, 5 години гаранција, елегантен, фенси

Испрати пребарување

Поврзани производи