Врати во шкаф за кујнски куќишта Меламин врати

Врати во шкаф за кујнски куќишта Меламин врати

Ние доставуваме Меламински врати од шкафче за врати во кујна. Меламин панелот се користи за производство на рамни панели за плакари, панели за врати, лизгачки врати за гардероба или украсни плочи

Дета Product за производот

Врати во шкаф за кујнски куќишта Меламин врати

 

Ние доставуваме Меламински врати од шкафче за врати во кујна. Меламин панелот се користи за производство на рамни панели за плакари, панели за врати, лизгачки врати за гардероба или украсни плочи Достапен е и има разновидност на бои и дезени. Основниот материјал е генерално честички и иверица како труп и МДФ како панел на вратата. , Има одреден степен на отпорност на влага, потребно е да се направи панел за врата од меламин, машината за завојување и суровиот лист се најважни, а увезената линија што ја користиме нема висококвалитетни плочи за списанија и лепилото се сите брендови, а клиентите се добредојдени Ајде да ја пробаме нарачката.


 

 

Врати во шкаф за кујнски куќишта Меламин врати

 

arРазни по боја и текстура, отпорност на гребење, отпорност на киселина и алкалии, отпорност на попарување, отпорност на загадување.

☞Вкупното чувство е едноставно и дарежливо, со ленти со рабови со иста боја, визуелно интегрирајќи го целиот ормар, што може да се совпадне со сите видови кујни, што е погодно и практично.

grain Зрното е јасно, добро во постојаност на бојата, повеќето опции во боја, светло и мазно, стабилно; отпорен на абење, отпорен на гребење.Врати во шкаф за кујнски куќишта Меламин врати

 

Тип

Врати од кујнски ормани, врати од меламин кабинет, врати од кујна

Врати од кујнски шкаф, Замени врати од кујна

Дебелина

9/15/16/18 / 25мм

Основен материјал

Плочка на честички, иверица, МДФ, HMR

Големини на листови

1220 * 2440мм

Одделение за материјал

Ослободеност на формалдехид E0, E1 одделениеâ ‰ ¤0,08mg / m³

Поврзување на работ

1-1,5 мм ПВЦ, алуминиум, вметната рачка Алу

Апликација

Кујнски ормар, Гардероба, суета за бања, внатрешна врата, Clapboard


Еколошки и висока јачина за изработка на врати од Меламин во шкаф за кујнски ормани

 

Целата наша суровина на панели е со E1 одделение и ги достигнува меѓународните стандарди, бидете сигурни дека купувате и употребувате.


 

 

Повеќе опции на Меламин врати од шкафче за врати во кујна

 

Оригиналната боја на дрво ве враќа во природата и се чувствувате релаксирани. Истата врата од меламин работи на голема количина паметен модерен дизајн. Комбинирање на цврста боја со боја на зрно од дрво и соодветна црна рачка за да го рефлектира чувството на луксуз. Имаме богати искусни дизајнери за да ја создадат вашата топла кујна специјално за вас. Спална соба, бањаОпции за боја за врата од кујнски шкаф Меламин врати

 


Обработка на производство

 

Високотехнолошката опрема го обезбедува времето на испорака и квалитетот на вратите од кујнскиот шкаф Меламин

Врати од меламин во шкаф.

Соработка со германски машини и софтвер за производство од страна на HOMAG & reg; и користејќи материјали со најдобар квалитет и интелигентна машина, производите на J & S одржуваат висок квалитет со силно конкурентна цена.


1. машина за сечење

Кои влијаат на точноста на големината, ние користиме ЦПУ високо-прецизен отворач на материјали може да ја контролира грешката од ± 0,5 мм. Ние го користиме компјутерот за да го контролираме сечењето на панелот, опремено со IPC и софтверска врска, за да постигнеме автоматско, дигитално сечење.


2.Машина за моделирање

Клучот за стабилноста на орманот е дупчење. Овде можете да одлучите за моделирање на вратата од кујната.


3.Auto Поврзување на работ Machine

Ние користиме машина за усогласување на работ HOMAGE од Германија, напредна технологија, за да обезбедиме квалитет и естетско. Добар појас, исто така, го спречува ширењето на лош мирис.


4.Автоматска машина за дупчење

Монтажата на орманот зависи од дупчењето на дупките, многу строго на димензионалната прецизност, ако има грешка од 0,5 мм, ќе може да предизвика неможе да се состави шкафче.


5. Сортирање на панели и КК

За да избегнете исчезнати или погрешни големини. Деталите се сè, деталите се клучни за квалитетот на орманот.


6. Чистење и пакување

Добар материјал за пакување и штити за да се осигура дека нема да се урива или крши при транзит. Што се однесува до големиот проект, обоената етикета треба да им помогне на работниците да го идентификуваат овој пакет за која единица или под.


7. Испорака

Одделот за професионална логистика добро ја организира пратката, сите документи ќе бидат подредени точно и навремено.Случај со прекуокеански проект за кујнски ормар, гардероба, суета за бања

 

Изворете ги вашите кабинети за вашиот проект со едно решение;

10 години искуство во прекуокеански проект; повеќе од 2.000 завршени проекти ширум светот;

Ве спречува да не се занимавате со многу добавувачи за различни предмети што ви требаат на вашиот проект;

Овозможете да добиете повластена цена за пакетот на проекти за целата куќа;

Ослободете се од грижите за капацитетот и испораката на различни добавувачи.Најчесто поставувани прашања

 

П. Како да ги прилагодите кујнските ормани?

О: Прво, ако веќе имате планови за дизајнирање кујнски ормани, можете да ни ги испратите. Ако немате планови за дизајнирање кујнски ормари, можете да ни кажете за вашата големина и форма на кујна, од висина до подот до прозорецот и wallидот локација, големина на кујнски апарат ако имате, ќе направиме дизајн за вас.


П.Што е осигурување на квалитетот?

За контрола на квалитетот, имаме строг тим за контрола на квалитетот, добредојдени клиенти да ги прегледаат производите.


П.Како може да добијам понуда.

О: Откако материјалите ќе бидат потврдени, ќе направиме понуда за вас.


П. Избор на материјал за кујнски ормар.

О: Имаме многу материјали од кујнски ормани, стил на врата, бројач, пакување за опциите на клиентите.


П. Кој е дрвениот материјал што го користите?

О: Имаме голем материјал залихи на меламин, ПВЦ, лак, акрилик, дрвен фурнир.


П. Дали можете да произведете ормани без рамка?

О: Покрај американската стандардна линија со кабинети во рамки, ние произведуваме ормани без рамки секој месец.


П. Како е рокот на производство и рокот на плаќање?

О: 15-20 дена
Жешка тагови: Врати во кујнскиот шкаф Меламин врати, производители, добавувачи, големопродажба, фабрички, прилагодено, на залиха, рефус, Кина, ефтин, попуст, ниска цена, попуст за купување, цена, ценовник, котација, мода, најнова, квалитет, издржлив, најнов Дизајн, 5 години гаранција, елегантен, фенси

Испрати пребарување

Поврзани производи