Дизајн Кујнски лак Идеја за врата од кујната Шејкер

Дизајн Кујнски лак Идеја за врата од кујната Шејкер

Ние доставуваме дизајн на кујнски лак шејкер Идеја за кујна врата. Можеби мислите дека лак вратата може да направи кујна само во модерен стил, но исто така прави и различни панели на вратите во класичен стил.

Дета Product за производот

Дизајн Идеја за кујнски лакови за кујна

 

Ние доставуваме идеја за кујнски лак шејкер идеја за кујна врата. Можеби мислите дека лак вратата може да направи кујна само во модерен стил, но исто така и да прави различни панели на вратите во класичен стил. Како што е вратата од шејкер, таа е најпопуларна во текот на овие години. светли бои и добри декоративни ефекти; површината на вратата за боја е светла, со одреден ефект на огледало, што може да игра одредена улога во просторот; вратата за боја има и предности на анти-нечистотија, водоотпорна, отпорна на влага и добра отпорност на пожар.


 

 

Дизајн Идеја за кујнски лакови за кујна

 

rightСветла боја, мазна површина, силна способност против нечистотија и лесен за чистење.

surface Површината на лакот може да биде ефикасно водоотпорна и отпорна на влага, без истекување на маслото и не е потребно запечатување на работ.

resistance Висока отпорност на температура, без деформација и други проблеми лесно се јавуваат.

nyСекоја боја е достапна, користете МДФ со врвен квалитет како основен материјал за да се обезбеди квалитет.

 

 

 

Дизајн Параметар за лак за кујна Параметри на идејата за кујнски врати

 

ПРЕДМЕТ

Кујнски идеи, Кујни врати со засечен раб, дизајн на кујна без раце

кујна 2 панел за пак, дизајн на лак кујна

Дебелина

18мм / 23мм

Материјал

Влакна со средна густина (МДФ / дрво од дрво)

Боја

Прилагодено

Материјал grade

Ослободеност на формалдехид E0, E1 одделениеâ ‰ ¤0,08mg / m³

Категорија на бои

СТП, ЈП, НЦ

MOQ

20GP (околу 1000 панели)

 

Еколошки МДФ панел за изработка Дизајн Кујнски лак-шејкер Идеја за кујна-врата

 

Сите наши панели се во согласност со класата на емисии Европски Е1 и ги исполнуваат строгите стандарди за емисии на Калифорнискиот одбор за воздушни ресурси (CARB).Повеќе опции на Дизајн Кујнски лак-шејкер Идеја за кујна-врата

 

Вратата од лак кујнските плакари има светла боја, мазна и рамна на површината, лесна за чистење и силна способност за спречување на нечистотија; површината е водоотпорна и отпорна на влага, не истекува масло и не треба да се запечатува и нема да има проблеми како што е пукање на лепак. Лакирани плакари имаат силно визуелно влијание, а боите се полни и прекрасни, па затоа се многу барани од младите.Боја Options for Design Kitchen lacquer shaker Kitchen Door Idea

 


Обработка на производство

 

Високо-технолошката опрема обезбедува време на испорака и квалитет на идејата за кујнски лак за дизајн Кујна кујна.

Основниот материјал за вратата за боја е МДФ, а површината се пече осум пати со увезена боја на висока температура за да се формира процес, односно панелот на вратата на основниот материјал се третира со бојата што влегува во просторијата за сушење за да се загрее и исуши откако ќе се испрска бојата. Плочката за боја се карактеризира со светла боја, лесна за обликување, силно визуелно влијание, многу убава и модерна, одлична водоотпорна изведба, силна способност против нечистотија и лесна за чистење. Мора да се внимава кога се користи. Релативно се плаши од удари и гребнатини. Штом се оштети, тешко е да се поправи. Мора да се замени како целина; тој е посоодветен за млади и високи потрошувачи кои имаат високи барања за изглед и квалитет и ја следат модата.Случај со прекуокеански проект за кујнски ормар, гардероба, суета за бања

 

Изворете ги вашите кабинети за вашиот проект со едно решение;

10 години искуство во прекуокеански проект; повеќе од 2.000 завршени проекти ширум светот;

Ве спречува да не се занимавате со многу добавувачи за различни предмети што ви требаат на вашиот проект;

Овозможете да добиете повластена цена за пакетот на проекти за целата куќа;

Ослободете се од грижите за капацитетот и испораката на различни добавувачи.Најчесто поставувани прашања

 

Q. How To Прилагодено Your Kitchen Cabinets?

О: Прво, ако веќе имате планови за дизајнирање кујнски ормани, можете да ни ги испратите. Ако немате планови за дизајнирање кујнски ормари, можете да ни кажете за вашата големина и форма на кујна, од висина до подот до прозорецот и wallидот локација, големина на кујнски апарат ако имате, ќе направиме дизајн за вас.


П.Што е осигурување на квалитетот?

За контрола на квалитетот, имаме строг тим за контрола на квалитетот, добредојдени клиенти да ги прегледаат производите.


П.Како може да добијам понуда.

О: Откако материјалите ќе бидат потврдени, ќе направиме понуда за вас.


П. Избор на материјал за кујнски ормар.

О: Имаме многу материјали од кујнски ормани, стил на врата, бројач, пакување за опциите на клиентите.


П. Кој е дрвениот материјал што го користите?

О: Имаме голем материјал залихи на меламин, ПВЦ, лак, акрилик, дрвен фурнир.


П. Дали можете да произведете ормани без рамка?

О: Покрај американската стандардна линија со кабинети во рамки, ние произведуваме ормани без рамки секој месец.


П. Како е рокот на производство и рокот на плаќање?

О: Времетраењето на производството е 60 дена за почетна нарачка и 30-45 дена за повторна нарачка Нашиот рок на плаќање е 1. 30% Т / Т жица по одобрување на договорот за продажба и 70% жица за биланс по копирање на документи за испоракаЖешка тагови: Дизајн Кујнски лак Шејкер Кујна за врата од кујна, Производители, добавувачи, големопродажба, фабрички, прилагодено, на залиха, рефус, Кина, ефтин, попуст, ниска цена, попуст на купување, цена, ценовник, котација, мода, најнова, квалитет, издржлив, Најнов дизајн, 5 години гаранција, елегантен, фенси

Испрати пребарување

Поврзани производи