Нашата историја

Дом и куќа на Ј & С локално во Гуангдонг, Кина. Тоа е компанија насочена кон обезбедување на клиенти со решенија за целата куќа. Има десетици искуство во извоз на кујнски ормани, гардероби и ормари за бања, кујнски додатоци. Имаме професионален тим за продажба и тим за дизајн за да им обезбедиме на клиентите едношалтерска услуга.


Главните производи вклучуваат кујнски ормани по мерка (и кујна со рамен пакет), гардероби, ормани за перење алишта, прошетка во оставата, чајната кујна и нејзините додатоци.


Компанијата воспостави силен систем за производство и производство, со долгогодишно искуство во производството од сечење, запечатување, дупчење, пробно склопување на кабинетот, до моделирање, полирање и површинска обработка на панелот на вратата и до обработка на камена клупа -врв. Од набавка на материјали до обработка, проверка на квалитетот, пакување и пратка, ние строго го контролираме секој чекор за да им обезбедиме на клиентите врвни производи. Со интегрирање на ресурсите за снабдување со хардверски додатоци, не само подобрување на квалитетот на производот, туку исто така им обезбедува на клиентите еколошко и здраво искуство при купување.


Низ долгогодишно истражување на пазарот, таа создаде долгорочни и стабилни односи на соработка со градежници, развивачи, трговци на големо и малопродажба во многу земји низ светот.


Ние ќе продолжиме да работиме напорно за да им обезбедиме на клиентите висококвалитетни производи и подобри услуги и со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас!

Нашата фабрика

JS HOUSEHOLD започна со развој во 2003 година и сега се разви во еден од водечките производители на кабинети во провинцијата Гуангдонг. Со површина од околу 8.000 квадратни метри, месечното производство може да достигне 30.000 квадратни метри панели и околу 15.000 комплети кујнски кабинет за рамно пакување.

 

Со текот на годините, компанијата има за цел дополнително да го прошири својот производствен капацитет преку средства, да ја зајакне својата глобална свест за брендот и да го зајакне нивото на информации. Страста на ЈС за совршенство и нејзината страст за персонализирани кујни гардероба за спална соба стил на живот.

 

ЈС ја има водечката линија за производство на дрво HOMAG во светот. Производните линии и процеси на ЈС се водечка опрема и технологија во ерата. JS користи панели во согласност со E1 или CARB-2 како суровини. Покрај тоа, ние исто така купивме и други потребни суровини од водечките кинески брендови, како што се честички, МДФ и ленти.
Апликација за производ

Кујна, спална соба, дневна соба, бања, хотел, трговски центар
Производен пазар

Повеќе од десетина години извезувавме искуство за глобален проект за домување, снабдуваме кујнски ормар, гардероба, суета за бања до целиот свет, како што се САД, Велика Британија, Мексико, Канада, Јужна Африка, Дубаи, Малезија, Камбоџа, Тајланд, Австралија , Нов Зеланд, Катар, и др.


До крајот на 2020 година, ЈС заврши повеќе од 3.000 вистински глобални проекти. Нашиот иновативен дизајн, напредна технологија, прецизен занаетчиство и одговорна услуга се препознаени од крајните корисници, нашите дистрибутери и глобални партнери за проекти.
Нашата услуга

1. Инспирирајте се со трендовски италијански дизајн, прилагодете го домашниот мебел точно во вашиот ум;

2Обезбеден висок квалитет со напредни германски машини и строги процедури за проверка на квалитетот;

3Тим од 200+ членови ви служат за продажба, дизајн, испорака, инспекција, инсталација и по продажба;

4Суровините и процесот на производство го исполнуваат стандардот Euro E1, симболот за квалитет и здравје; 5-годишна гаранција.