2 дизајни на кујна Pac, нови кујни дизајнирани во ормани

2 дизајни на кујна Pac, нови кујни дизајнирани во ормани

Ние доставуваме 2 дизајни на нови кујни Pac Kitchen, вградени во ормани. Панелот за боја на вратата е изработен од плоча со средна густина како основен материјал, откако површината е изшкуркана и полирана од четирите страни, а потоа се прска на површината и се пече во просторијата за печење.

Дета Product за производот

2 дизајни на кујна Pac, нови кујни вградени во ормани

 

Ние доставуваме 2 дизајни на нови кујни Pac Kitchen, вградени во ормани. Панелот за боја на вратата е изработен од плоча со средна густина како основен материјал, откако површината е изшкуркана и полирана од четирите страни, а потоа се прска на површината и се пече во просторијата за печење. Процесот на производство на обоениот панел на вратата е како што следува: МДФ-брусење и брусење-запечатување на боја-печење-печење суво брусење и брусење-примена на првиот прајмер-сушење. Истиот процес се прави осум пати, а бојата е запечатена еднаш. Основен премаз двапати, завршен слој трипати и про clearирен слој двапати. Засилено сликање, печење, мелење, отстранување прашина, полирање и други третмани на различни температури во кабината за боја на тунел.


 

 

2 дизајни на кујна Pac, нови кујни вградени во ормани

 

doorВратата за чекање е направена 18мм MDF Ï = 750 ~ 780kg / m3 висока јачина, не е лесна за деформација;

an Панелот треба да биде со пет слоја на сликање, Три слој на ЈП основа, два слоја е СТП;

pac2 врата за лесна чистење, мат и може да избере кој било степен на сјај;

door Лак врата од кујната Целото боење или едната странична боја зависи од трошоците;

nyСекоја боја може да ја направи од табелата со бои RAL2 дизајни на кујна Pac, нови кујни вградени во орманипараметри

 

ПРЕДМЕТ

Вграден во ормани, нови кујни, дизајни на кујни, 2 Pac кујна

Нови дизајни на кујна

Дебелина

18мм / 23мм

Материјал

Влакна со средна густина (МДФ / дрво од дрво)

Боја

Прилагодено

Материјал grade

Ослободеност на формалдехид E0, E1 одделениеâ ‰ ¤0,08mg / m³

Категорија на бои

СТП, ЈП, НЦ

MOQ

20GP (околу 1000 панели)

 

Еколошки МДФ панел за изработка

 

Сите наши панели се во согласност со класата на емисии Европски Е1 и ги исполнуваат строгите стандарди за емисии на Калифорнискиот одбор за воздушни ресурси (CARB).


 

 

Повеќе опции на 2 дизајни на нови кујни Pac Pac, вградени во ормани

 

Лак кујнските плакари се светли во боја, мазни и рамни на површината, лесни за чистење и имаат силна можност за спречување на нечистотија; површината е водоотпорна и отпорна на влага, не истекува масло и не треба да се запечатува и нема да има проблеми како што е пукање на лепак. Лакирани плакари имаат силно визуелно влијание, а боите се полни и прекрасни, па затоа се многу барани од младите.Боја Options for 2 Pac Kitchen New Kitchens designs Built in Cabinets

 

 

Обработка на производство

 

Високо-технолошката опрема обезбедува време и испорака на квалитетот на 2 дизајни на кујни Pac, нови кујни вградени во ормани.

Основниот материјал за вратата за боја е МДФ, а површината се пече осум пати со увезена боја на висока температура за да се формира процес, односно панелот на вратата на основниот материјал се третира со бојата што влегува во просторијата за сушење за да се загрее и исуши откако ќе се испрска бојата. Плочката за боја се карактеризира со светла боја, лесна за обликување, силно визуелно влијание, многу убава и модерна, одлична водоотпорна изведба, силна способност против нечистотија и лесна за чистење. Мора да се внимава кога се користи. Релативно се плаши од удари и гребнатини. Штом се оштети, тешко е да се поправи. Мора да се замени како целина; тој е посоодветен за млади и високи потрошувачи кои имаат високи барања за изглед и квалитет и ја следат модата.Случај со прекуокеански проект за кујнски ормар, гардероба, суета за бања

 

Изворете ги вашите кабинети за вашиот проект со едно решение;

10 години искуство во прекуокеански проект; повеќе од 2.000 завршени проекти ширум светот;

Ве спречува да не се занимавате со многу добавувачи за различни предмети што ви требаат на вашиот проект;

Овозможете да добиете повластена цена за пакетот на проекти за целата куќа;

Ослободете се од грижите за капацитетот и испораката на различни добавувачи.Најчесто поставувани прашања

 

Q. How To Прилагодено Your Kitchen Cabinets?

О: Прво, ако веќе имате планови за дизајнирање кујнски ормани, можете да ни ги испратите. Ако немате планови за дизајнирање кујнски ормари, можете да ни кажете за вашата големина и форма на кујна, од висина до подот до прозорецот и wallидот локација, големина на кујнски апарат ако имате, ќе направиме дизајн за вас.


П.Што е осигурување на квалитетот?

За контрола на квалитетот, имаме строг тим за контрола на квалитетот, добредојдени клиенти да ги прегледаат производите.


П.Како може да добијам понуда.

О: Откако материјалите ќе бидат потврдени, ќе направиме понуда за вас.


П. Избор на материјал за кујнски ормар.

О: Имаме многу материјали од кујнски ормани, стил на врата, бројач, пакување за опциите на клиентите.


П. Кој е дрвениот материјал што го користите?

О: Имаме голем материјал залихи на меламин, ПВЦ, лак, акрилик, дрвен фурнир.


П. Дали можете да произведете ормани без рамка?

О: Покрај американската стандардна линија со кабинети во рамки, ние произведуваме ормани без рамки секој месец.


П. Како е рокот на производство и рокот на плаќање?

О: Времетраењето на производството е 60 дена за почетна нарачка и 30-45 дена за повторна нарачка Нашиот рок на плаќање е 1. 30% Т / Т жица по одобрување на договорот за продажба и 70% жица за биланс по копирање на документи за испорака
Жешка тагови: 2 дизајни на кујни Pac во нови кујни вградени во ормани, производители, добавувачи, големопродажба, фабрички, прилагодено, на залиха, рефус, Кина, ефтин, попуст, ниска цена, попуст за купување, цена, ценовник, котација, мода, најнова, квалитет, Издржлив, најнов дизајн, 5 години гаранција, елегантен, фенси

Испрати пребарување

Поврзани производи